Atrakcje

 

POGORZELICA to malownicza, przepiękna i spokojna miejscowość nadmorska. Położona wzdłuż brzegu morskiego, szerokiego pasa wydm, wśród sosnowych lasów. W promieniu kilkudziesięciu kilometrów brak przemysłu i ośrodków emitujących zanieczyszczenia gwarantuje czyste powietrze. Dzięki temu oprócz piaszczystej plaży i czystej wody miejscowość jako jedyna posiada mikroklimat doskonale nadający się do leczenia różnego rodzaju schorzeń dróg oddechowych, niedomagań układu krążenia, zaburzeń przemiany materii a duża dawka jodu działa profilaktycznie i leczniczo na alergików.

POGORZELICA to prawdziwy raj dla grzybiarzy i miłośników spacerów leśnych. Stuletnie lasy sosnowe rozciągają się kilometrami wzdłuż morza. Spacery to tylko jedna z form aktywnego wypoczynku, można grać na plaży w siatkówkę,organizowane są specjalne turnieje, jeździć konno, grać w tenisa, zmagać się z wiatrem na morskich falach. Turyści mają do dyspozycji baseny kąpielowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu sportowego, place zabaw i boiska. Wiele ośrodków posiada saunę, jacuzzi, fitness, studia odnowy biologicznej, z których można korzystać za dodatkową opłatą.

POGORZELICA to cudowna plaża – już po raz trzeci wyróżniona Błękitną Flagą – szeroka, piaszczysta , bardzo czysta, osłonięta od lądu wydmą porośniętą sosnowym lasem. W niektórych miejscach jeszcze dziewicza. Ale te miejsca wskażemy tylko swoim gościom.

POGORZELICA to cisza i spokój z niewielką ilością ruchliwych ulic, a przewagą ciągów spacerowych, oraz brakiem hałaśliwych miejsc, tak charakterystycznych dla dużych kurortów.

W Pogorzelicy znajdziecie Państwo liczne kawiarnie, bary, restauracje , smażalnie i sklepy otwarte do późnych godzin wieczornych. Naszą miejscowość często odwiedzają gwiazdy polskiej estrady co stanowi dodatkową atrakcję dla wszystkich wypoczywających.

W pobliżu znajduje się zabytkowa kolejka wąskotorowa, która umożliwia wycieczki po Wybrzeżu Rewalskim, wspaniałymi wagonikami Retro.

Najbliższe, ciekawe miejsca warte odwiedzin to:

– Muzeum Rybołówstwa w Niechorzu.
– Latarnia morska w Niechorzu – najpiękniejsza latarnia morska w Polsce
– Trzęsacz – ruiny kościoła
– Muzeum morskie – Kamień Pomorski
– Rezerwat Ptaków – Niechorze
– Muzeum Latarni Morskich – Niechorze

http://www.pogorzelica.pl/#video-wybrzeze-rewalskie-z-lotu-ptaka